jméno: heslo:  

Pozadí a historie

[zpět]

Probouzíš se z bezvědomí a zjišťuješ, že jsi zavřen na balkóně v osmém patře. Na bušení nikdo neodpovídá.... vzpomínáte? Takto začíná úvodní díl série Balkóňáci. Zpočátku byl pojatý jako recese, ale později se z něj vyvinula plnohodnotná hra s dalšími díly.

Balkóňáci zaznamenali nečekaný úspěch a proto jsem se pustil do výroby druhého dílu s podtitulem Zahradník ve městě. Hráči z 1, kteří uprchli z balkónu (vítězkou se stala Iwa) se ocitli v neznámém městě a postupně zjišťují, že nejsou tak docela na Zemi a že ani rok neodpovídá.

Dvojka přinesla řadu změn, z nichž hlavní byla simulace pohybu. Klikání na šipečky v browseru s častými výpadky typu server má technické potíže (naše úžasné webzdarma) brzy omrzelo a lidé postupně odcházeli. Proto jsem stvořil třetí díl, který spojuje ovládání jedničky s bohatým příběhem a možnostmi dvojky.

Příběh prvního dílu nebyl nikdy přesvědčivě vysvětlen. Doufám že bude příležitost ještě se k němu vrátit v Osadnících. Společnost Strážci unášela lidi ze Země, zmrazila je a za zhruba 1000 let poté je používala jako testovací objekty v nějakém psychologickém experimentu na umělém asteroidu na oběžné dráze. Mezitím na Zemi došlo k válce, povrch by zamořen radioaktivitou a část lidí uprchla také na oběžnou dráhu. Všechny větší stanice však byly ve válce zničeny. Jediná stanice Strážců, která krouží ve velké vzdálenosti, přežila.

Než se uprchlíci z jedničky stačili rozkoukat po městě, neboť na stanici bylo veliké město, už prchali podruhé v raketě Robotů, kteří se rozhodli prozkoumat a znovuosídlit zničenou Zemi, a utéct z područí Strážců. Na oběžné dráze však zjistili že Země je stále hodně zamořená, alespoň většina povrchu, a objevili válečné uprchlíky. Díky své zručnosti a schopnosti pracovat bez problému i v úplném vakuu, vyrobili velkou orbitální stanici, kam přilétají další rakety ze základny Strážců a kde se shromažďují i uprchlíci ze Země.

V tomto okamžiku začíná děj třetího dílu, příznačně nazvaný Osadníci. Konečným cílem bude zjevně osídlit Zemi. Otázkou ovšem zůstává, co na to Strážci? A co na Zemi, přežil někdo z válčících stran? Budou přátelští, či nepřátelští? Je jasné, že nás čekají ještě tuhé boje. Dokáží se ti co přežili spojit, nebo budou bojovat o nadvládu i mezi sebou?

Ať je to jak chce, vítejte ve hře Osadníci GT, a užijte si to.

Historie a Události

Všechno začalo vznikem stanice Země 2.

Už je to 10 let co na Zemi vypukla válka. Nikdo neví, jak to vlastně začalo. Jsi jeden z mála, kterým se podařilo uniknout na oběžnou dráhu v záchranné raketě společnosti Roboti s.r.o. Deset let jsi ležel/a zmrazený/a ve své kóji, než lodní senzory objevily tuhle stanici. Místní ji nazývaji Země 2. Prý o žádné válce neví. Kdoví odkud přišli a kde celou dobu byli. Jejich technika je taky zastaralá. Ale je to jakás takás civilizace. Tvá loď se tedy připojila ke stanici. Uvidíme jak se to bude vyvíjet.

Chvíli to šlo dobře, lidi dělali brigády nebo se učili nová povolání. Trénovali své záškodníky a soubojovali v Aréně. Jenže na stanici se toho dělo mnohem víc a tak začali Osadníci s pomocí Encyklopedie objevovat a vymýšlet. Nejdůležitější věcí byl důkladný průzkum stanice. Několik nejekonomičtěji smýšlejících lidí a robotů dali hlavy dohromady a založili Burzu. Další skupina, které šlo o pořádek, založila Hlídku. V každé společnosti se najdou černé ovce. Proto vzniklo i Podsvětí, kde svou roli hraje záporná karma. Obě organizace si držely běžné Osadníky od těla a pouštěly mezi sebe jen ty co znají heslo.

Potom však přišel kocour Pussy. Respektive odešel. A to konkrétně z vězení Hlídky asi 1 měsíc předtím než mu měl vypršet trest za "žebrání". Hlídka byla bezradná a musela požádat o pomoc všechny lidi na stanici.

WANTED
odměna: Hlídka
STOPA 1
Známý záškodnický zločinec Pussy uprchl z vězení. Použil zvláště zákeřného triku, svého speciálního pohledu, kterým zmátl strážného, a ten mu otevřel dveře cely. Teď chudák leží v nemocnici s poškrábanou tváří a možná přijde o část ucha. Máme ale první stopu. Když Pussy utíkal, vypadl mu papírek se vzkazem. - schovám tě! sraz ve skladišti, kolem osmý!

Při hledání jste se postupně dostali do Podsvětí a nakonec zjistili i heslo ke vstupu do prostor Hlídky. Otevřely se nové obchody, z pilných pracantů se stala střední třída a prvni záškodník byl propuštěn na svobodu. Jmenoval se Frenk a okamžitě založil novou církev starající se o práva záškodníků.

Aby rozlišil, kdo je hoden před něj předstoupit, připravil obtížný kvíz, ve kterém ukryl tajný kód. Tak se jen ti nejmoudřejší dostali dovnitř. Tam zjistili, že mohou své záškodníky používat na různé zajímavé akce. Život by mohl jít zase klidně dále, nebýt toho, že z asteroidu Strážců, odkud přilétli další uprchlíci byl spolu s nimi vyslán špión !

WANTED
odhalte špióna
špión - STOPA 1
Poslední raketou robotů přiletěli tři cestující se svými záškodníky. Avšak poté co všichni vystoupili a odebrali se k zápisu a přidělení pokojů, zaznamenala kamera ještě jednu postavu ve skafandru, jak opatrně ale spěšně vychází z rakety. Postava se poté ztratila. Hlídce se podařilo nalézt pouze prázdný skafandr. Domníváme se, že se jedná o špióna vyslaného samotnými Strážci. Bude se s nějvětší pravděpodobností pohybovat na společenských akcích, kde se ztratí v davu. Za informace o něm vyplácí Hlídka odměnu, ale postupujte opatrně, nechceme ho vyplašit. Výše odměny se bude odvíjet od důležitosti zachycených informací.

Špión byl brzy objeven, ale Hlídka se rozhodla ho nevyplašit a tak bylo vaším úkolem jen zachytávat zprávy, které posílal svým nadřízeným přes řídící středisko Robotů. Kam jste se také po vyluštění jedné zašifrované zprávy dostali. Po několika dnech se potvrdily nejhorší obavy. Strážci ve svých lodích obklíčili stanici a dali vám ultimátum 40 dní, abyste se vrátili zpět na asteroid do jejich města. Nebylo jasné co chtějí udělat se svobodnými uprchlíky ze Země. Okamžitě jste začali zbrojit a v několikadenní válce zahnali armádu Dr.Zlouna tam odkud přišla. Sliboval však, že se vrátí. A skutečně, vrátil se s dvakrát větší silou !

Druhý útok Strážců
Poplach, poplach ! Ke stanici se opět přiblížily lodě Strážců. Několik těžařských lodí už hlásí, že byli odstřelováni. Strážci mají posílené štíty a objevila se prý také jedna nová loď. Těžaři, psionici a záškodníci musí zjistit jejich rozestavení, abyste mohli naplánovat obranu.

Tentokrát jste ale byli připraveni. Nebýt nečekané regenerace (naštěstí stihl Zloun jen jednu), byl by jeho osud zpečetěn již za dva dny. Po týdnu byla rozmetána jeho slavná flotila na cucky a již se nikdy nevrátí !

Dr. Zloun
"Nééééééé !!!! Co jste to provedli ?!!! Má krásná flotila !!!! MéMini !!!! Vše je ztraceno !!!!"


Na jeho lodi byla objevena záhadná mapa. Nejzvídavější osadníci vytušili, že mapa označuje něco na stanici. Zkoumali, zkoumali, až vyzkoumali tajnou místnost s holografickým simulátorem. Simulátor vytvářel takzvané dungeony a nečekaně se uvnitř dalo nejen výborně trénovat záškodníky ale i najít spoustu užitečných a cenných věcí. Jakou vzácnost však chtěl v dungeonu najít Dr.Zloun? Na to budete muset přijít !Online strategie - Osadníci GT, s vyvíjejícím se příběhem